В даній статті поговоримо про те, як же все-таки вибрати душову кабіну.

На сьогоднішній день в сучасному світі стає розкішшю так нами улюблене заняття, як поніжитися у ванній. І тому виробники сантехніки розвивають напрямок душових кабін. Звичайний душ, наприклад, можна розмістити і в ванній за допомогою змішувача-лійки і фіранки, а ось душова кабіна це вже окрема будівля. І зараз дуже багато людей вибираючи між ванною і душовою кабіною, вибирають саме другий варіант. Позитивна сторона полягає в тому, що ми виграємо додаткові квадратні метри нашої ванної кімнати. Але що ж все-таки вибрати?

Давайте розглянемо по подробней основні типи душових кабін.

І так, сама душова кабіна - це піддон для води внизу, пару стінок з боків і безпосередньо вхідні двері. У комплект зазвичай не входять змішувачі та лійки, вони купуються окремо. Правда зустрічаються і душові кабіни в комплект яких входять звичайний змішувач, лійка або ж лійка типу «тропічний душ».

Вибравши хорошого виробника і заплативши один раз, Ви отримуєте готове рішення. У комплект входить все необхідне: кріплення, фіксатори, всі потрібні з'єднання. Залишається тільки привезти душову кабіну додому, встановити і підключити її і в той же день ввечері вже можна буде приймати душ. Є ще більш складний варіант - це гідромасажна кабіна. У гідромасажній кабіні йде подача води під високим тиском через спеціальні форсунки, виходить ефект гідравлічного масажу.

Такі форсунки встановлені так, щоб подавати воду на певні ділянки тіла такі як плечі, спина, поперек. Вода подається на такі ділянки тіла, які потребують розслаблення після важкого трудового дня. Такий гідромасаж в цілому сприятливо впливає на наші суглоби, розбиває жирові відкладення і допомагає в цілому розслабити організм. Гідромасажні кабіни являють собою готове рішення, але є можливість підібрати окремі складові і поекспериментувати з розмірами, формою, кількістю стінок і вибрати потрібні функції, підібрати все так як Вам подобається. У даній кабіні величезну і в принципі важливу роль відіграє сама душова панель, на ній зібрані всі перемикачі, форсунки для масажу, лійка для душу, змішувач.

Наступний крок для вибору - це стінки, піддони, панелі і дверцята для душових кабін. З цих частин і складається душова кабіна. Її можна зібрати як конструктор і вийде душова кабіна, яка потрібна саме Вам.

Якщо, наприклад, у Вас у ванній є П-образна ніша то можна встановити тільки душові двері, піддон і душову панель. Якщо ж такої ніші немає, а є звичайна рівна стіна то будуть потрібні дві стінки, двері, піддон і душова панель.

Також є любителі по експериментувати і зробити оригінальну кабінку, вони захочуть зібрати 5-6-кутову душову кабінку яка буде знаходиться по центру кімнати, тоді буде потрібно більше стінок, але й тут потрібно врахувати, що також необхідні двері, панель і піддон. Раджу відштовхуватися в такому випадку від піддону, його буде складніше знайти.

Приступимо до вибору форми, розміру і типу. Відштовхуватися для визначення розміру необхідно від найвищих і великих членів сім'ї і додаючи до цього ще пару сантиметрів для розмаху рук. Як ми розуміємо приймати душ по стійці «солдатика» просто неможливо. Це стосується самого мінімального розміру.

Обмеженням для максимального розміру душової кабіни вже може служити розміри самої ванної кімнати, Ваші побажання і звичайно ж ціна. Ходовим і оптимальним розміром є 80-100 см в ширину або / і довжину, при цьому душова кабінка може бути і не квадратної. Зараз в моді форми прямокутника, чверті кола і навіть еліпса. Такі цікаві форми дають більше простору в одній з площин, при цьому дозволяючи людині активно рухатися і відчувати себе вільніше під час прийняття водних процедур.

Але вибір форми і розміру душової кабіни це справа смаку кожного покупця. Кожна людина вибирає те, що йому більше подобається і в чому він буде відчувати себе комфортно, так як приймаючи водні процедури ми повинні розслаблятися і отримувати задоволення.

Як на мене найскладніший вибір - це вибір піддону. Це його розмір і матеріал. Діляться піддони на дрібні, глибокі і дуже глибокі. Якщо брати душову кабіну з дрібним піддоном, то вона призначена тільки для прийняття душу і нічого більше. А вже душові кабіни з глибоким або ж дуже глибоким піддоном (30-50 см і більше) також замінює сидячу ванну або ванну в якій можна купати дітей. Але чим більше глибина піддону, тим вище його борт і потрібно вище піднімати ногу для того що б увійти в кабінку. Якщо в родині є люди похилого віку, то це вже може бути проблемою.

Один з важливих моментів, це матеріал, з якого виготовлений піддон. Найдоступнішим, не слизьким, ходовим матеріалом для піддону є акрил. Є звичайно і мінуси: вони дряпаються, так як сам акрил є м'яким матеріалом, трохи звичайно він і пластик нагадує, якщо не дуже якісний акрил, то він може і прогинатися під вагою тіла людини.

Такі недоліки не тільки є у акрилових піддонів, але і акрилових ванн, але там проблема не така суттєва так, як людина або сидить, або стоїть і навантаження розподіляється по більшій площі.

Є одне і дуже просте рішення даного мінуса, це установка опори для піддону, це потрібно зробити не тільки по краях піддону, але і по центу. Ще одне рішення - це вибрати сталевий піддон. Сам по собі сталевий піддон міцний, недорогий якщо він прогнеться, то все одно не лопне. Але у сталевих піддонів є так само свої мінуси: вони дуже галасливі тому не обхідно встановлювати звукоізолюючі поролонові накладки на саме дно піддону. Поролон можна і самостійно наклеїти або ж задути монтажною піною весь простір між піддоном і підлогою. Також сталевий піддон покривають зверху емаллю, яка по закінченню часу починає тріскатися і відшаровуватися.

Також є душові піддони з граніту, штучного каменю, мармуру або ж кераміки. У цих піддонах плюси і мінуси в принципі однакові. До переваг відноситься дуже висока міцність, тиша, візуальна краса і довговічність. До мінусів можна віднести тільки ціну і звичайно велику вагу.

Кабінки ще діляться з наявністю даху і без. Якщо душова кабіна відкрита, то там даху немає, якщо кабіна закрита, то дах є. Звичайно ще існують і комбіновані душові кабіни, де в одній частині криша є, а в іншій її немає. Багато людей задають питання чи потрібна взагалі дах в душовій кабіні. Виходить, що дах створює замкнутий простір всередині душової кабіни, де збирається гаряча пара, тим самим ми використовуємо функцію парової лазні і отримуємо ефект турецької лазні. А якщо даху немає, то такого ефекту ми не доб'ємося, пар буде просто випаруються.

Розглянемо ще функції, які пропонує душова кабіна. І так повторюся, душова кабіна з турецької або паровою лазнею - це кабіна з замкненим простором (дахом), всередині якої збирається пар. Це звичайно не традиційна лазня, в якій висока температура, а парова де вологість близько 100% при не високій помірній температурі (40-50 градусів). «Чому така не велика температура?» Запитаєте Ви. Відповідь дуже проста: «Щоб уникнути опіків тіла при торканні розігрітих поверхонь кабінки».

Ця функція реалізована за допомогою певної, спеціальної форсунки яка випаровує воду і запускає пар в кабіну. Головне звернути увагу де знаходиться ця форсунка, так як пара виходить досить високої температури, і сама форсунка нагрівається. Ідеальне розташування такої форсунки - це бічна панель або ж на краю стелі, дні, але не по центру. Якщо дана форсунка розташована в дні, то є ризик на неї наступити і можливо обпекти ногу. А якщо в стелі, то можливо вода, яка не випарувалася буде капати Вам на голову, а вона сильно розігріта.

Як на мене найкорисніша функція - це гідромасаж, він так позитивно впливає на тіло людини, на його судини, суглоби, відкладення. Ви ж знаєте, що будь-який масаж впливає навіть на психологічному рівні, так приємно прийняти розслабляючий душ після важкого робочого дня або ж якихось фізичних навантажень, та й просто отримати задоволення і розслабиться і настрій в мить зміниться. Функція гідромасажу виходить завдяки гідрофорсункам, через які під тиском подається вода.

Від кількості форсунок, залежить і кількість зон на які буде потрапляти масаж. Так само в самих форсунках є роздільники, їх кількість залежить від кількості програм масажу. Можна підібрати індивідуальний режим, який буде підходити саме Вам. Хочу зауважити, що є не тільки душові кабіни гідромасажем, а ще є душові панелі з гідромасажем. Виходячи з цього можна створити дизайнерський індивідуальний проект і втілити в будь-який ванні.

Ще є душові кабіни з вертикальним гідромасажем і душові кабіни з гідромасажною ванною. У першому випадку форсунки встановлені на душовій панелі, таке розташування передбачає, що людина сяде на стілець-упор і спреться на них спиною, в цьому випадку потрібно звернути увагу на стільчик, який знаходиться внизу душової панелі, він повинен бути зручним так як при масажі на ньому потрібно буде сидіти від 10 хвилин і більше. А в другому випадку, це буде глибокий або дуже глибокий піддон і в цьому піддоні будуть вбудовані гідравлічні форсунки.

Ще є така корисна функція як ароматерапія, ця функція відноситься до розслабляючої. Ефірні масла додаються в спеціальну посудину, відбувається розпорошення під час того як Ви приймаєте душ. Це безумовно дуже приємно і корисно для всього організму.

Дуже важлива функція тропічний душ. Душова кабіна де є тропічний душ, оснащена верхньої лійкою дуже великого діаметру з дуже великою кількістю отворів. Якщо прикрити очі, то можна перенестися на мить, кудись в тропіки і потрапити під дуже теплу приємну зливу. Є також функція озонування повітря, вона освіжає і очищає, а також вбиває мікроби.

І в принципі останні функції - це освітлення і вентиляція. Вентиляція потрібна для видалення пари і завдяки їй не залишається запах вогкості. Ну про лампочку писати я думаю не варто, вона виконує функцію освітлення кабінки. І ще пару нюансів. Вибираючи між склом або пластиком, віддавайте перевагу тому що більше подобається саме Вам. Ці два матеріали досить міцні, вони не сильно нагріваються. При виборі, наприклад, скла, враховуйте, що на матових і рифлених поверхнях не так помітні розводи від води. Виходить, що це спрощує догляд за кабінкою.

Що стосується дверей, то при невеликому розмірі ванної кімнати краще вибрати розсувні або двері-гармошку, якщо простір дозволяє, то можна взяти орні двері.

І останнє це якість. Душова кабіна - це дорога річ. Тому, коли Ви обираєте такий продукт, вибирайте по максимуму якість. В першу чергу це відомий і популярний виробник який знаходиться давно на ринку. Так як душова кабіна постійно пов'язана з водою то і її підключенням повинен займатися професіонал, щоб уникнути ситуації затоплення сусідів знизу.
Бажаємо Вам вдалого вибору.

Завжди будемо раді допомогти.
З повагою,
Ваш надійний магазин b15!